Wczytuję dane...

Buty górskie Scarpa (5)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Buty górskie Scarpa to mnogość modeli, wśród których znajdziesz obuwie na lato i na zimę, na lekki, przedpołudniowy trekking i kilkudniową wyprawę w Tatry. Ta włoska firma oferuje buty zarówno dla początkujących piechurów, jak i zaawansowanych miłośników gór. Stawia na nowoczesne technologie, wykorzystanie najlepszych materiałów i świetną jakość wykonania, co gwarantuje ponadprzeciętny komfort użytkowania. Jak wybrać dobre buty górskie? To zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim musisz dostosować je do swoich potrzeb, umiejętności i typu wyprawy, na jaką się wybierasz. W asortymencie 4Mountain mamy wiele modeli butów górskich Scarpa, więc z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Scarpa buty górskie – dla początkujących i wprawionych górołazów

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z górami, jeździsz tam okazjonalnie, preferujesz niżej położone i mniej wymagające szlaki, wybierz lżejsze modele z bardziej miękką podeszwą. Z czasem, kiedy lepiej poznasz swoje preferencje i skonkretyzujesz, co Ci się w górach podoba, będziesz mógł wybierać modele dostosowane do typu wyprawy. Nasz sklep górski oferuje m.in. buty podejściowe, wspinaczkowe, wysokogórskie i skiturowe. Warto zainwestować w konkretny model w momencie, kiedy wiesz już, czego oczekujesz od obuwia przeznaczonego do chodzenia do górach.

Buty w góry Scarpa – wyprawy zimowe i letnie

Inne obuwie górskie przeznaczone jest na ciepłe, letnie miesiące, inne na wysokogórskie wyprawy zimowe, a jeszcze inne w trakcie okresów przejściowych. Na lato wybierz buty z mniej sztywną podeszwą, z lżejszych i dobrze oddychających materiałów, które będą odprowadzały pot. Postaw na przewiewne tkaniny syntetyczne, które nawet w deszczu szybko wyschną.

Zimowe buty w góry Scarpa muszą Ci zapewnić przede wszystkim dobrą izolację cieplną od mrozu i zabezpieczenie przed śniegiem. Odpowiednie będą modele ze stabilną i dość twardą podeszwą. Buty górskie na zimowe wyprawy powinny mieć możliwość przypięcia raków automatycznych lub półautomatycznych.

Oferowane przez firmę Scarpa buty górskie nadają się także na jesienne i wiosenne wyjścia na szlak. Przyda się wtedy obuwie wyposażone w wodoszczelną membranę – stopa pozostanie sucha nawet w czasie deszczu. Ponadto, wodoodporne górskie buty Scarpa są oddychające, więc noga nie będzie się w nich pocić. Warto wybrać modele ze skóry naturalnej, które świetnie się sprawdzą na przełomie pór roku, bo dobrze izolują i są lżejsze niż te masywne, zimowe. Ważne, aby miały amortyzującą wstrząsy podeszwę i porządnie wyprofilowany bieżnik.

Buty górskie Scarpa – na lekki trekking i do zdobywania szczytów

Buty górskie damskie i męskie muszą być dobrze dobrane do typu wyprawy, na jaki się wybieramy. Lekkie podejściówki zdecydowanie nie nadają się na Orlą Perć, możesz w nich za to uprawiać „turystykę miejską” – są tak wygodne, że wiele osób traktuje je jak obuwie codzienne. Co wybrać? Uniwersalne obuwie trekkingowe w niższe partie gór, profesjonalne buty górskie do wspinaczki, modele skiturowe, które łączą w sobie cechy butów narciarskich ze wspinaczkowymi? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy, jakie wybrać buty w góry Scarpa.

Buty górskie – wybierz najlepszy model

W naszym sklepie oferujemy buty Scarpa, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i wytrawnych wspinaczy. W 4Mountain znajdziesz np.:

∙ buty skiturowe Scarpa,

∙ buty wysokogórskie Scarpa,

∙ buty trekkingowe Scarpa,

∙ buty podejściowe Scarpa,

∙ buty wspinaczkowe Scarpa.

Oferujemy także inne produkty do wspinaczki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!